Gaudeamus Igitur celoštátna olympiáda stredoškolákov SR

V dňoch 5. až 7.mája 2015 sa v Trnave konala olympiáda stredoškolákov pod názvom Gaudeamus Igitur. Celá Trnava žila stredoškolským športom. Stretli sa najlepší reprezentanti všetkých krajov zo Slovenska, víťazí krajských kôl v atletike, futbale, hádzanej, basketbale, volejbale, silovom trojboji a speedmintone. Na rôznych športoviskách zvádzali športové zápolenia súťažiaci v spomenutých športových odvetviach Medzi najlepšími pretekármi – atlétmi súťažil aj náš žiak Peter Lučanský. Bojoval v dvoch atletických disciplínach a štafete. V stredajšie dopoludnie súťažil v behu na 110 m cez prekážky, kde skončil na štvrtom mieste, časom 15,55 sek a zlepšil svoje maximum z pred roka skoro o celú sekundu. Popoludní v druhej disciplíne v behu na 200 m skončil na šiestom mieste výkonom 23,20 sek. a zlepšil sa o 0,20 sek. z krajského kola. Treťou záverečnou disciplínou, kde bojoval Peter bola štafeta Prešovského kraja v behu na 4 x 100 m, táto štafeta skončila na štvrtom mieste časom 49,07 sek. v zložení /Lučanský – GJB, Saxun – GLS, Mihálik – HA a Kosscelník HA/, všetci reprezentovali bardejovské stredné školy.

Súčasťou športovej olympiády boli aj kultúrne súťaže pre súťažiacich vo výtvarnom prejave a vlastnej literárnej tvorbe na tému: „AŽ K VRCHOLU OLYMPU“.

Blahoželáme Peťovi, k športovým výkonom, ktoré previedol na atletickom štadióne v Trnave, kde sa nestratil medzi celoslovenskom atletickou špičkou a vzorne reprezentoval našu školu, mesto Bardejov a Prešovský kraj.