Päť žiakov nášho gymnázia získalo päť medailových umiestnení

Vo štvrtok 16.4.2015 sa na atletickej dráhe futbalového  štadióna Partizán Bardejov uskutočnilo okresné kolo v atletike žiakov stredných škôl. Súťaž organizovala Spojená škola Juraja Henischa z poverenia OÚ odboru školstva v Prešove.

Za krásneho slnečného počasia súťažili žiaci v dvoch kategóriách žiakov a žiačok SŠ a v 11 disciplínach. Každý pretekár mal možnosť pretekať v maximálne dvoch disciplínach a v štafete.

Naše gymnázium reprezentovali piati žiaci, traja tretiaci a dvaja maturanti. V konkurencii žiakov všetkých stredných škôl v Bardejove sa naši atléti nielen nestratili, ale získali aj päť medailových umiestnení. Tu sú výsledky našich žiakov:

Peter Lučanský zvíťazil v behu na 110 m cez prekážky a tiež v behu na 200 m

Martin Foriš zvíťazil v behu na 1500 m a behu na 800 m skončil na druhom mieste

René Kvokačka v behu na 100 m skončil na treťom mieste

Juraj Draganovský vo vrhu guľou skončil na 8. mieste

Ondrej Džalai v hode oštepom skončil tiež na 8. mieste

Dvaja pretekári Peter Lučanský a Martin Foriš postúpili na krajské kolo.

Blahoželáme našim spolužiakom a prajeme veľa úspechov v krajskom kole v Prešove, ktoré sa uskutoční na tartane na ZŠ Šmeralovej ulici v piatok 24.4.2015.

Dvaja žiaci gymnázia sv. Jána Bosca reprezentovali našu školy v krajskom kole v atletike v Prešove

24.4.2015 v Prešove bojovali na atletickej dráhe s tartanovým povrchom dvaja naši atléti. Peter Lučanský v behu na 110 m cez prekážky dosiahol  dobrý čas 16,33 sek.  a zvíťazil v tejto disciplíne. Druhou súťažnou disciplínou Peťa bol beh na 200 m v ktorom dosiahol čas 23,40 sek. a nenašiel ani na krajskom kole premožiteľa vo svojich dvoch atletických disciplínach. Za víťazstvá Peter Lučanský získal diplom a medailu v obidvoch disciplínach a právo účastí na školských majstrovstvách Slovenska v Trnave, kde sa uskutoční športová olympiádu žiakov stredných škôl Gaudeamus 6.5.2015. Martin Foriš bojoval v behu na 800 m mimo súťaž a dosiahol čas 2:34,1 min. a patrilo by mu štvrté miesto. Obidvaja pretekári vzorne reprezentovali školu a okres Bardejov na krajskom kole v Prešove.