Majstrovský titul je u nás

Po okresnom kole a krajskom kole, kde sme získali medailové umiestnenia a postúpili na majstrovstvá SR stredných škôl v atletike v Trnave. René Kvokačka zaujal odborníkov ako talent, keď bez tréningov a po prvý raz na M-SR skončil na 4. mieste na 200 m prekážok a to aj napriek prebdenej noci v horúčkach, ktoré mohli byť aj dôsledkom únavy zo školského autobusového zájazdu vo Francúzsku, z ktorého sme sa vrátil dva dni pred majstrovstvami. Sprievod na súťaži našim dvom borcom Renému Kvokačkovi a Petrovi Lučanskému tvorili náš učiteľ salezián don Janko Fábian a Petrovi rodičia. Don Janko počas cesty do Trnavy zistil o Reném aj to, že je vášnivý poľovník a milovník prírody. Pred štartom mu povedal: „Predstav si pred sebou jeleňa a bež koľko vládzeš!“ René to zobral vážne a vyšlo to. Petrovi Lučanskému disciplína 110 m prekážky veľmi nevyšla. Skončil na 5. mieste. No keď prišla disciplína behu 300 m cez prekážky a don Fábian dal aj jemu múdru radu: „Predstav si ako bežíš trať bez chyby. Máš? Tak! A teraz to zabehni!“ Vtom zaznel výstrel a v počasí, kde sa teplota šplhala k 40° C Peter jasne naberal náskok a stal sa MAJSTROM Slovenska v tejto disciplíne. A to nebolo ešte všetko. Obyčajní chlapci z Východu zostavili štafetu Kežmarok, Košice a za Bardejov naši dvaja prváci Peter a René a získali striebro, hneď za Nitrou, ktorí však neboli amatéri a to naše gymnázium ako ohnivká malo „len“ prvákov. A tak z majstrovstiev Slovenska v atletike sme si z Trnavy priniesli 4. miesto, zlato – majstrovský titul a striebro zo štafety. O rok sa pokúsime bilanciu medailí zlepšiť.    (atléti)  Kompletné výsledkyFotografie