Uchaľak 2024

Tento rok mali druháci krásnu úlohu: urobiť prvákov prvákmi. Pripravili si pre nich veselý uchaľak, kde prváci stroskotali a ocitli sa na ostrove plnom domorodcov menom Cigybar. Na ostrove ich postretli mnohé šťastia či nešťastia, zajali ich piráti, museli obstáť ťažký kvíz či zvládnuť domorodskú večeru. Spoločne prekonali všetky prekážky a nakoniec vyplávali z ostrova plní síl a vedomostí. Odniesli si so sebou diplomy, havajské náhrdelníky a múku vo vlasoch. Uchaľak, ktorý si pre nich druháci prichystali, mal znázorňovať cestu prvákov najbližšími štyrmi rokmi na tejto škole.

Prváci, chceme, aby ste nikdy nezabudli, aký dôležitý je kolektív a ako veľmi nápomocní vám dokážu byť vlastní spolužiaci. Nepríjemnosti v kolektíve sa dejú, veci sa vám robiť nechcú, občas sa nezladíte a nedohodnete, ale vždy si spomente, že kolektív je kľúč ku krásnym stredoškoským rokom. Nebojte sa ani obrátiť sa na svojich náčelníkov, učiteľov, keď príde rad na nejaký ťažký kvíz. A nakoniec, po všetkých tých rokoch, trápeniach, úspechoch, trapasoch… bude vaša “posledná domorodská večera”, či už to bude stužková, dozvuky alebo vaša posledná omša, no a potom zostrojíte loď, tak ako na uchaľaku. Spojíte všetky sily a vedomosti, ktoré ste nabrali na ostrove Cigybar, a vyplávate na šíre more.

Ďakujeme za tento krásny deň. Prváci, nezabúdajte, že vždy máte nás, domorodcov, vždy vás vypočujeme, pochopíme a vždy vám so všetkým radi pomôžeme.

Cirkevná spojená škola

Jiráskova 5

085 27 Bardejov

Telefón – sekretariát: 054/4722848

Cirkevná základná škola

sv. Egídia

Gymnázium sv. Jána Bosca