Beseda s misionármi

Misijný mesiac október sme zavŕšili besedami s dvomi vzácnymi hosťami.
 
Najprv sme privítali sestru Serafiu, ktorá nám porozprávala o svojej 4-ročnej misii na Sibíri, kde ľudia nežijú v blahobyte, kde im z kohútika netečie pitná voda, kde sa teploty pohybujú od mínus až po plus 40, kde sa najbližie obydlie nachádza 50-60 km od tvojej dediny. Tamojší obyvatelia si už zvykli, že sa na svoj štát spoľahnúť nemôžu, a preto si musia pomáhať sami. Sestra sa nám zverila, aké útrapy musela v tejto zasneženej krajine prežiť a čo sa stane, ak ľudia zo svojho života vylúčia Boha.
 
Druhým hosťom, ktorý dnes na geografii zavítal k tretiakom, bol Radoslav Schudich „Šuďo” – salezián koadjútor, pôsobiaci už 13 rokov v Azerbajdžane, v hlavnom meste Baku. Šuďo nám rozprával o vzťahoch medzi Azerbajdžanom a Arménskom a spomenul aj nedávny konflikt o Náhorný Karabach. Hovoril tiež o tom, aké je spolunažívanie moslimov, ktorí tvoria 97 % populácie Azerbajdžanu a krestaňov, ktorí majú v tejto desať miliónovej krajine iba jeden kostol.
 
Ďakujeme, že sme sa mohli dozvedieť niečo o týchto dvoch protikladných krajoch – o „krajine večného ohňa“ a o Sibíri, ktorá je známa svojou krutou zimou.

Cirkevná spojená škola

Jiráskova 5

085 27 Bardejov

Telefón – sekretariát: 054/4722848

Cirkevná základná škola

sv. Egídia

Gymnázium sv. Jána Bosca