London trip 18062017 prezentácia na stiahnutie
Darujte 2% z daní a pomôžete žiakom
Pozvánka na ples
klkini na plagát
Slovo bolo u Boha… – recitačná súťaž
Dňa 8.12.2015 sa v Humennom konalo diecézne kolo recitačnej súťaže „… a Slovo bolo u Boha…“ Súťažili v nej žiaci stredných, ale aj základných škôl Košickej diecézy. Súťažilo sa v 5 súťažných kategóriách, pričom sa recitovala kresťanská poézia a próza. Naše cirkevné gymnázium sme reprezentovali my, žiačky prvého ročníka bilingválneho gymnázia, Miriam Kaščáková za poéziu a Iveta Hudáková za prózu. Aj keď sme sa neumiestnili na popredných miestach, zažili sme krásne sviatočné dopoludnie plné umeleckých zážitkov z ukážok, ktoré sa niesli v kresťanskom duchu. Iveta Hudáková, Miriam Kaščáková
Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku 2015/2016
Uplynulý týždeň sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 26. ročníka Olympiády v anglickom jazyku. Študenti si mohli preveriť svoje jazykové vedomosti a zručnosti a porovnať sa so spolužiakmi. Po písomnej časti, ktorou sa testovali zručnosti počúvania a čítania, gramatika a slovná zásoba, tí najlepší postúpili do vyššieho „levelu“ a predviedli svoj komunikačný talent.
Anglicko očami študentov
Tento rok sa nám, študentom bilingválneho gymnázia, otvorili brány Veľkej Británie. Dňa 22.11. sme začali cestu do vysnívaného Anglicka, konkrétne do partnerskej školy v Chertsey. Naša partnerská škola bola veľká, moderná a fungovala ako jedná veľká rodina. Žiaci tejto školy nás prijali za svojich, ukázali nám areál školy, porozprávali sme sa o rôznych veciach a my sme ich, samozrejme, naučili niečo po slovensky. Prežili sme krásne dni, plné zábavy a smiechu. Na konci dňa sme si s učiteľmi zaspievali, zatancovali, a tak vytvorili skvelú večernú atmosféru. Bez nich by to určite nebolo ono. V posledný deň sme sa presunuli do našej druhej partnerskej školy, Salesian Don Bosco School v centre Londýna, ktorá bola otvorená len pred pár týždňami. Celá budova bola moderná, priestranná a s najnovšími pomôckami pre študentov.
London trip
Bilingválni študenti Gymnázia sv. Jána Bosca v Bardejove sa prostredníctvom európskeho programu ERASMUS+ vzdelávajú vo Veľkej Británii. Naša partnerská škola na okraji Londýna – Salesian school Chertsey patrí medzi najlepšie stredné školy vo Veľkej Británii. V spoločnom projekte pracujeme na skvalitnení školského vzdelávacieho programu. Projekt bude trvať viac ako 2 roky a zapojili sme doň všetkých prvákov a vyučujúcich bilingválneho gymnázia. [rev_slider gb]
Okresné kolo vo futsale žiakov SŠ v Bardejove
V pondelok 16.11.2015 sa uskutočnilo okresné kolo vo futsale žiakov stredných škôl okresu Bardejov. Zúčastnilo sa osem družstiev. Hralo sa v dvoch skupinách, systémom každý s každým. Víťazí semifinálových zápasov postúpili do finále, porazení hrali o 3.- 4. miesto a ďalší o konečné umiestnenie. Naši futbalisti bojovali najlepšie, ako im sily stačili. No žiaľ na tomto turnaji sa im nepodarilo zvíťaziť.
Imatrikulácia
Všetci dobre vieme, že 17. november je dňom študentstva, a tak sme sa rozhodli, že si tento deň pripomenieme aj my na našom Gymnáziu sv. Jána Bosca a to slávnostnou imatrikuláciou našich prvákov. Uvedenie prvákov do stavu študentského malo dve časti: tú „oficiálnu“, kde pán riaditeľ odovzdal našim prvákom imatrikulačné listy a tú „menej oficiálnu“, kde sa naši študenti mali možnosť zúčastniť talentovej súťaže – Don Bosco hľadá talent . O príjemné spestrenie tejto súťaže sa postarali aj tanečníčky z AFC Community. Naši súťažiaci sa predstavili v ôsmich kategóriách, kde mohli ukázať svoje zručnosti ako napríklad umývanie si zubov navzájom so zavretými očami, či obaľovanie rezňov ústami. Na svoje si prišli aj milovníci dobrej hudby, keď im naši súťažiaci zaspievali „love songy“ všetkých čias. K takejto súťaži samozrejme patrí aj odborná porota, ktorú tvorili triedna učiteľka I.A triedy – J. Harčarufková a zástupcovia starších ročníkov- Kristína Kijovská (IV.A) a Dominik Ondavský (II.A). V závere súťaže táto porota vybrala víťazov, ktorí boli odmenení sladkým prekvapením. Chceme sa poďakovať študentom II.A a III.A za výborne zorganizovanú imatrikuláciu a prvákom prajeme, aby sa ľahko vedeli popasovať s týmto novým titulom – študent. [rev_slider imt]