Poznávací zájazd do Paríža

V stredu 25.apríla sme my, gymnazisti z Gymnázia sv. Jána Bosca, vyrazili do Paríža. Vďaka skvelej spolupráci pani učiteliek Šmilňakovej a Ceľuchovej s AMAVETOM ( asociácia pre mládež vedu a techniku) tak skoro na tento výlet určite nezabudneme.

Naše 1.kroky smerovali do Mníchova, kde sme si okrem Deutsches múzea – najväčšie technické múzeum v Európe – mali možnosť pozrieť aj prekrásne historické námestie s radnicou. Ani sme sa nenazdali a už sme stáli pred Palácom objavov, kde sme si okrem iného, aj trošku pospali v planetáriu. Nasledovali skvosty ako Notre Dame, Pantheón, Luxemburská záhrada a hneď na 2.deň neskutočne noblesný zámok vo Versailles. A samozrejme, že sme nevynechali ani rozprávkové záhrady. Ešte by sme mali spomenúť aj Louvre, Sacré Coeur a hlavne nezabudnuteľnú večernú plavbu loďou po Seine, počas ktorej sme si mohli vychutnať vysvietenú Eiffelovku a navyše sme mali aj možnosť nahliadnuť do nočného života Parížanov. Baviť sa určite vedia, aspoň z nášho pohľadu z lode, sme boli o tom presvedčení.

Náš posledný deň v Paríži nebol práve taký slnečný ako tie predošlé, ale to nám vôbec nezabránilo vybehnúť na Eiffelovku. Poňali sme to športovo a riadne sme si to užili. Ako aj všetko ostatné. Koniec – koncov existuje nespočetne veľa fotografických dôkazov, s ktorými sa veľmi radi kedykoľvek a kdekoľvek pochválime. Po symbole Paríža sme ešte hodili očkom po Víťaznom oblúku a nechýbalo ani Champs – Elysées, kde sme sa poriadne vybúrili na nákupoch (keby len tam). Nech všetci naši známi vedia, že sme boli, a že sme aj na nich mysleli. Záverečná bodka a rozlúčka s naším prvým bozkom s Parížom sa konala ( ako sa na cirkevné gymnázium patrí ) v Chráme sv. Magdalény a aj tu sme si mohli pekne overiť naše znalosti z angliny a franiny. Svätou omšou sme sa dôstojne rozlúčili s Parížom a určite aj poďakovali, že sme mali takých skvelých pánov šoférov, ktorí nás všade bezpečne prepravili, tiež sme si spomenuli na nášho sprievodcu, ktorý nám veľmi vtipne predstavil jedno z najkrajších miest na tomto svete, no a samozrejme veľká vďaka pani učiteľkám, lebo len vďaka nim máme teraz všetky tieto krásne spomienky. Danke schön! Thank you! Merci!