Ples 2019

Tresky, PLESky

Konečne nastal deň, ktorý sme tak dlho očakávali. Deviaty február 2019 bol dňom nášho študentského plesu, dňom, ktorý sa nám nadlho vryje do pamäte. Niektorí si naň azda ešte po týždni spomenú, iní ho budú „prežívať“ ešte dlho, no my, študenti 3. ročníka bilingválneho gymnázia, si tie pomyselné motýle v bruchu budeme pamätať asi navždy. Ten sobotný večer má pre nás naozaj špeciálnu príchuť, pretože sme na prípravách pilne pracovali už od októbra 2018.

Ako už býva dobrým zvykom, ples na gymnáziu sa nesie v slávnostnej atmosfére, skladá sa z oficiálnej a zábavnej časti, svoje si tu vždy nájdu nadšenci etikety ako aj „parketové levy“, ktoré to na parkete vždy naplno rozbalia. Keďže je ples udalosťou roka celej študentskej obce, nič sme nenechali na náhodu. Pre niektorých z nás sa začal tento deň už v poobedňajších hodinách, kedy sme vyzdobovali sálu a pripravovali posledné detaily, aby bolo všetko tak, ako má byť. Krátko pred 18.00 sme začali vítať prvých hostí chlebom a soľou, ako je na Slovensku zvykom. Zatiaľ, čo naši moderátori a tanečníci mali poslednú skúšku pred otvorením plesu, my ostatní sme sa veľmi tešili a čakali so zatajeným dychom.

Celý ples v sebe niesol myšlienku jedinečnosti každého človeka, čo sme sa pokúsili podčiarknuť aj úvodným videom natáčaným študentmi našej triedy. Plesu dodalo cveng a jedninečnú atmosféru. Nasledovalo privítanie hostí moderátormi Evkou Šmilňákovou a Martinom Žarnovským, potom sa slova ujal náš pán riaditeľ Mgr. Martin Šmilňák, ktorý takto oficiálne otvoril už 11. reprezentačný ples Gymnázia sv. Jána Bosca.

Prvými tanečníkmi na parkete nemohol byť nik iný ako študenti našej G – 3b triedy so svojim vystúpením, potom sme sa k nim už všetci pridali a celý večer sme pretancovali. Pobavili sme sa na programe, ktorý si pripravili jednotlivé gymnaziálne triedy a už tradične aj naši učitelia, tentokrát duo Mgr. Miriam Šmilňaková a Mgr. Pavol Porubský J. Taktiež nemohli chýbať fantastické vystúpenia skupín My Šprti a AFCommunity.

Nemožno opomenúť ani bohatú tombolu s hodnotnými cenami, od najrôznejších poukážok, cez kozmetiku či toaletu až po externý disk, ktorý by ocenil každý moderný študent. Nečudo, že lístky sa vypredali v priebehu pár minút.

Nebol by to ples, ak by sme nekorunovali kráľa a kráľovnú. Tohtoročným kráľom sa stal  Tobiáš Mikita z G-2b a titulom kráľovnej sa mohla pýšiť Marcela Nováková z 9.B. Ešte raz srdečne blahoželáme. Tento rok bol výnimočný aj v tom, že sme celkom nečakane korunovali aj princeznú plesu. Nebol ňou nik iný, ako naša super bývalá p. uč. Mgr. Agnesa Ceľuchová. Touto cestou sa jej chceme poďakovať, že sa zúčastnila na plese a prežila ho spolu s nami. 

Bol to úžasný a nezabudnuteľný večer. Smiali sme sa, tancovali, zabávali sa i učili sa byť galantní a správať sa s noblesou. Jednoducho povedané, boli sme šťastní.

V mene celej našej triedy ako hlavného organizátora plesu chcem vyjadriť vďaku všetkým, ktorí boli súčasťou nášho veľkého večera. Obzvlášť sa chcem poďakovať mojim spolužiakom, za to, že dali do toho všetko. Ďakujem pánu riaditeľovi, pani zástupkyni PaedDr. Silvii Havrilovej, nášmu triednemu učiteľovi Mgr. Jánovi Simovi a celému učiteľskému zboru. Dúfam, že sa na študentskom plese stretneme aj o rok.

Patrícia Chmurovičová, G-3b