Lyžiarsky kurz druhákov

Všetkých druhákov v zimnom období čaká jedna dôležitá skúška. Tou skúškou je lyžiarsky kurz, ktorý sme my, druháci cirkevného bilingválneho gymnázia sv. Jána Bosca absolvovali 12.2.- 16.2.2018). Ako táto skúška prebiehala a či sme ju zvládli?

Celé toto podujatie sa začalo v pondelok ráno pred športovou halou. Vystískali sme sa s rodičmi, dostali krížiky na čelá a ako veľká výprava sme sa autobusom vybrali smerom Tatry. Na celom lyžiaraku na nás dozerali pán učiteľ Dubovecký, don Fabián, pán riaditeľ a naša pani doktorka Kamila. Pred obedom sme prišli do našej destinácie, do Nového Smokovca, konkrétne do hotela Villa Siesta. Rozdelili sme sa na izby, chvíľku sme si oddýchli a neskôr sa presunuli na svah. Svahy v Tatranskej Lomnici nás ohúrili a nevedeli sme sa dočkať našich prvých jázd. Po dobrej lyžovačke sme sa vrátili na hotel a poriadne sa najedli. Strávili sme nejaký čas spolu, pomocou videí sme sa naučili niečo nové o technike lyžovania a išli sme spať. Utorok bol náročný a všetci sme museli byť vyspatí. Prečo tak náročný? Celý, celučičký sme ho strávili na svahu. Večer sme boli vyčerpaní ale v dobrej nálade. Neskôr sme mali možnosť oddýchnuť si v saune a nazbierať nové sily do ďalších dní. Vďaka videám sme sa zasa naučili veľa nového a konečne sme zaľahli do postelí. Streda sa začala na svahu a pokračovala veľmi zaujímavou túrou na Hrebienok. Videli sme krásne ľadové sochy, navštívili Bilikovu chatu a pomalým krôčkom sme sa vrátili do hotela. Tento deň bol tiež aj popolcovou stredou a sviatkom sv. Valentína. Don Fabián pre nás odslúžil omšu a pokračovali sme v zabehnutom programe. Pozreli sme si pár ďalších videí a keďže to bol dlhý deň, rýchlo sme poľahali do postelí. Štvrtok bol rovnako namáhavý ako utorok, s rozdielom, že nám už všetkým pomaly dochádzala energia. Našou motiváciou bol pokrok, ktorý sme mohli vidieť u každého z nás. Bolo to vďaka starostlivosti našich učiteľov, vďaka ich trpezlivosti a videám, v ktorých sme videli ako zlepšiť svoje lyžiarske schopnosti. A tiež sme si precvičili angličtinu. Večer nás prišla pozrieť veľmi vzácna návšteva. Pani učiteľka Ceľuchová a pán učiteľ Tkáč merali celú tú cestu len, aby nás mohli pozdraviť. Veľmi sme sa potešili a strávili sme spoločný čas popíjaním kávy a debatovaním. Dopozerali sme posledné videá v ktorých sme zistili akým chybám sa vyvarovať pri lyžovaní a ponáhľali sme sa spať, pretože niektorí chceli, ako správni slovenskí fanúšikovia, pozerať v noci hokej. Ani naša prehra proti USA, ani fakt, že sme veľa nespali nás v piatok neodradil od poriadnych výkonov na svahu a snažili sme sa užiť si posledné chvíle na tomto malebnom miestečku. Opúšťali sme ho neradi, no všetci sme sa už tešili na domov, rodinu a vlastné postele. Poobede sme sa vrátili do Bardejova, kde nás už čakali naši najmilší.

Tak čo myslíte? Splnili sme túto výzvu? Ja myslím že áno. Zlepšili sme sa v lyžovaní a tiež sme sa zblížili ako kolektív ľudí, ktorí spolu radi trávia čas. A aj napriek tomu že sme sa vrátili úplne vyčerpaní, všetci môžeme byť spokojní, pretože sme nazbierali veľa zážitkov, na ktoré budeme vždy s úsmevom spomínať.

 

                                                                  Klára Bicáková II.A