Lyžiarsky kurz 2019

Aj keď sa to za oknom už na zimu nepodobá, predsa sme si, my druháci, našli týždeň na super lyžovačku. V pondelok 11.3.2019 sa začal náš lyžiarsky kurz. Tesne pred odchodom nám v hlave vírila otázka, či sa budeme lyžovať na blate alebo na snehu. Ale keď sme prišli do Tatranskej Lomnice, dostali sme odpoveď na našu otázku. Na blate to nebude.
Hneď po príchode sme vyprázdnili celý autobus a hor sa na svah. Bolo celkom zaujímavé sledovať bledé tváre spolužiakov, ktorí ešte nestáli na lyžiach, alebo sa už veľmi dlho nelyžovali. Po prvom zoznámení sa s lyžami to už išlo iba lepšie a lepšie. Zdatní lyžiari si dokonca trúfli aj na Skalnaté pleso, ktoré nebolo nič pre začiatočníkov, no ten výhľad stál za to. 
K dobrej nálade nám napomáhalo aj slnko, ktoré sa na nás usmievalo spoza štítov. Iba občas ho vystriedal aj silný vietor či husté sneženie. V strede nášho výletu sme sa prešli aj na Hrebienok, kde sme obdivovali nádherný Tatranský Ľadový Dóm a ďalšie zaujímavé ľadové sochy.
Ani sme sa nenazdali a už sme všetci vedeli lyžovať, čo by o nás na začiatku málokto povedal. No my sme to zvládli, všetci spolu, živí a zdraví. Po týždni plnom zábavy, zážitkov, ktoré sa nám vryli do pamäti sme sa museli rozlúčiť s lyžami a snehom. Dokonca aj tí, ktorí sa na začiatku báli obuť si lyžiarky na nohy, by si ešte zopakovali pár jázd.
No autobus už na nás netrpezlivo čakal pred hotelom, a tak sme sa v piatok 15.3.2019 pobrali na cestu domov. Naposledy sme zamávali Vysokým Tatrám a potom to už v autobuse vyzeralo, akoby sme sa uložili na zimný spánok.
Už sa teším, keď budeme v najbližších dňoch s úsmevom na tvári spomínať na vtipné príhody, zážitky, ktoré nám už nikto nikdy nevezme.

Monika Pavluvčíková
           G – 2.A